حمل‌ونقل هوایی تا سال ۲۰۲۴ به وضعیت عادی بازنمی‌گردد

طبق آمار تازه‌ای که انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی منتشر کرده سایه‌ی کرونا بر سفرهای هوایی فراتر از برآوردهای پیشین است به طوری که تقاضا برای سفر هوایی تا سال ۲۰۲۴ به میزان سال ۲۰۱۹ نخواهد رسید.

«پس از کاهشی که در آوریل داشتیم، در ماه ژوئن به عنوان دومین ماه پیاپی شاهد افزایش سفرهای هوایی در جهان بودیم.» برایان پیرس، اقتصاددان ارشد یاتا در حالی این خبر امیدبخش را عنوان می‌کند که خبر بدی هم برای صنعت هوانوردی دارد: «این رشد به سختی دیده می‌شود و به طرز غیرمنتظره و ناامیدکننده‌ای ضعیف است.»

کارشناسان مهار آهسته‌ی ویروس کرونا در آمریکا و کشورهای در حال توسعه یک عامل مهم در این رشد اندک می‌دانند. هرچند این افزایش اعتماد تجاری در دو ماه گذشته، لزوما به افزایش اعتماد مشتریان منجر نمی‌شود، اما بدنه‌ی صنعت آن‌چه را که در ماه ژوئن انجام شد مهم ارزیابی می‌کند زیرا مشتریان بالقوه‌ی هواپیمایی هنوز با عدم امنیت در زمینه‌ی شغلی، بهداشتی و سلامتی دست و پنجه نرم می‌کنند و این امید هست که با کنترل همه‌گیری کرونا، شاهد رشد بیشتر در صنعت هوایی نیز باشیم.

 

انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) بار دیگر بر روند کند بازیابی سفرهای تجاری به عنوان یک بازار مهم برای بسیاری از خدمات‌دهنده‌های هوایی تاکید کرد و تاثیر تصمیماتی که مانع پروازهای بیشتر می‌شود را مهم دانست. تصمیم‌هایی از قبیل دولت‌هایی که مسافران برخی کشورها را هنگام ورود ملزم به قرنطینه می‌کنند.

در نتیجه‌ی این عوامل، واحد درآمدزایی مسافر کیلومتر (Revenue Passenger Kilometres) در جهان، نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۸۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد. نتیجه‌ای که بسیار از آن‌چه یاتا پیش از این انتظار داشت، بیشتر است.

اکنون پیش‌بینی می‌شود که طبق ترافیک هوایی اندازه‌گیری شده، RPK امسال نسبت به سال گذشته حدود ۶۳ درصد کاهش داشته باشد در حالی که پیش از این کاهشی ۵۵ درصدی پیش‌بینی می‌شد. هم‌چنین برای سال ۲۰۲۱ نیز نسبت به سال ۲۰۱۹، با شرایط فعلی ۳۶ درصد کاهش پیش‌بینی می‌شود.

 

امید به بازیابی حمل‌ونقل هوایی تا سال ۲۰۲۴

با توجه به این کاهش چشمگیر در ترافیک و درآمد حمل‌ونقل هوایی در حال حاضر بعید است که RPK تا سال ۲۰۲۴ (۱۴۰۳ خورشیدی) به سطحی که در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸ خورشیدی) شاهد بودیم بازگردد. در حالی که یاتا (IATA) پیش از این سال ۲۰۲۳ را زمان بازسازی این صنعت پس از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا عنوان کرده بود.

در زمینه‌ی شمار مسافران نیز برآوردهای تازه نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۳ (۱۴۰۲ خورشیدی) به وضعیت سابق بازمی‌گردد در حالی که پیش از این سال ۲۰۲۲ برای این بازیابی پیش‌بینی می‌شد.

یاتا می‌گوید تفاوت در زمان پیش‌بینی شده برای بازیابی واحد RPK و شمار مسافران، نشان‌دهنده‌ی این است که دوباره شاهد سفرهای طولانی مدت و آهسته خواهیم بود که منبع درآمد بسیاری از خطوط هوایی است.

اقتصاددان ارشد یاتا در زمینه‌ی چشم‌انداز تا سال ۲۰۲۴ عنوان می‌کند: «ریسک نزولی نیز بسیار بزرگ‌تر است. ما باید توجه داشته باشیم که پیش‌بینی‌ها بر اساس در دسترس بودن واکسن در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۱ صورت گرفته است.»

هم‌چنین ریسک نزولی ضرر شرکت‌های صنعت هوایی در کوتاه مدت هم وجود دارد و یاتا هشدار می‌دهد که با توجه به بیشتر بودن برنامه‌ی سفرها از تقاضای موجود، شاهد لغو شدن بسیاری از پروازها در ماه آگوست (مرداد و شهریور) خواهیم بود. این طور که پیرس عنوان می‌کند در نتیجه‌ی این شرایط خطوط هوایی هزینه‌های بسیاری را متحمل می‌شوند زیرا زودتر از آنچه نیاز است ظرفیت خود را به بازار عرضه می‌کنند.

 

راکد بودن سفرهای بین‌المللی

این مقام یاتا هم‌چنین تأکید می‌کند که همین میزان پیشرفت تقاضا در ماه ژوئن نیز تنها مبتنی بر سفرهای داخلی بوده است در حالی که در زمینه‌ی بازارهای بین‌المللی تقریبا هیچ پیشرفتی حاصل نشده است.

یکی از معدود نقاط روشن بازارهای داخلی هوانوردی در ماه ژوئن، چین است که RPK آن در ماه ژوئن نسبت به سال گذشته حدود ۳۶٪ کاهش داشته است. RPK داخلی خطوط هوایی آمریكا نیز در ماه ژوئن در مقایسه با سال گذشته ۸۰٪ كاهش را نشان می‌دهد. پیرس در این باره می گوید: «افزایش مجدد موارد كووید ۱۹ باعث کاهش دوباره‌ی این آمار شده است.»

این در حالی است که سفرهای بین المللی از نظر RPK بین ۹۶ تا ۹۸ درصد کاهش داشته است که افتی چشمگیر را نشان می‌دهد. در همین حال ضریب بار خطوط هوایی در ماه ژوئن هنوز در کم‌ترین مقدار بودند به طوری که ضریب بار پروازهای بین‌المللی کم‌تر از ۴۰ درصد و برای پروازهای داخلی حدود ۶۳ درصد بوده است.

 

پیرس در گزارش خود می‌آورد: «هم زمان ضریب بار سربه‌سر، به دلیل هزینه‌های بالاتر که ناشی از مسائلی مانند استفاده کمتر از هواپیما و زمان چرخش کندتر است، افزایش داشته است.»

 

کاهش تحویل هواپیماهای تجاری

به جز کاهش پروازها، در زمینه‌ی تحویل هواپیماهای مسافربری نیز در سال جاری کاهش قابل توجهی دیده می‌شود به طوری که تحویل هواپیماهای تجاری در نیمه‌ی نخست سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۵ درصد کاهش داشته است. این در حالی است که در زمینه‌ی تحویل هواپیماهای ملخی ۴۲ درصد کاهش دیده می‌شود.

تولیدکنندگان هواپیماهای جت تجاری، در شش ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۰ تقریبا ۲۴۳ فروند را تحویل مشریان از جمله خطوط هوایی داده‌اند. در حالی که این رقم در سال گذشته ۳۲۷ فروند بوده است. در همین حال تحویل هواپیماهای ملخی تجاری نیز از ۱۱۱ عدد در نیمه‌ی نخست سال ۲۰۱۹ به ۶۴ عدد در شش ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۰ رسیده است.

نوبیا از موبایل گیمینگ رد مجیک 5S و یک ساعت هوشمند رونمایی کرد

اواخر اسفند ماه بود که موبایل گیمینگ رد مجیک 5G از سوی کمپانی نوبیا معرفی شد، و حالا فرصت آن را داشتیم تا با سری جدید رد محیک 5S آشنا شویم که مجهز به سیستم خنک‌کننده ارتقا یافته و از جنس نقره است.

می‌توان گفت تقریبا تمام مشخصات سخت افزاری و ظاهر و ابعاد این موبایل فرقی با نسخه قبلی‌اش ندارد؛ در واقع بزرگ‌ترین تغییری که در این زمینه انجام شده ارتقای سیستم خنک‌کننده‌ای است که حالا از جنس نقره طراحی شده و باعث می‌شود سیستم در شرایط اجرای بازی‌های سنگین در طولانی مدت و حتی همزمان با شارژ، حرارت کمتری تولید کند. سرعت گردش فن خنک‌کننده جای‌گذاری شده در این موبایل هم تا ۱۵ هزار دور در دقیقه افزایش یافته است.

 

نمایشگر این موبایل گیمینگ از نوع امولد با اندازه ۶.۶۵ اینچ بوده که رزولوشنی برابر با +FHD ارائه می‌کند و حاشیه‌های بسیار ناچیزی دارد. نرخ رفرش این صفحه نمایش ۱۴۴ هرتز بوده و نرخ لمس انگشت هم تا ۲۴۰ هرتز بالا رفته است. تریگرهای اضافی و لمسی تعبیه شده در کناره بدنه دستگاه هم نرخ لمس بالاتر ۳۲۰ هرتز را ارائه می‌کنند تا بتوان از آنها به بهترین نحو ممکن در بازی‌های ویدیویی رقابتی استفاده کرد.

 

 

نوبیا رد مجیک 5S از چیپست اسنپدراگون ۸۶۵ با همراهی ۱۶ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی نیرو می‌گیرد. برای عمر بهتر دستگاه جهت تجربه طولانی مدت گیمینگ، باتری ۴۵۰۰ میلی‌آمپر ساعتی با قابلیت شارژ ۵۵ واتی نیز تعبیه شده است. این موبایل در سه مدل ۸ گیگابایت رم / ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی با قیمت ۵۴۲ دلار، ۱۲ گیگابایت رم / ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی با قیمت ۶۲۸ دلار و ۱۶ گیگابایت رم / ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی با قیمت ۷۱۵ دلار اوایل ماه آگوست راهی بازار چین و یک ماه بعد به بازار جهانی عرضه خواهد شد.

 

علاوه بر رونمایی از موبایل گیمینگ رد مجیک 5S، نوبیا دو گجت پوشیدنی جدید به اسم‌های نوبیا واچ و هدفون‌های رد مجیک TWS را هم معرفی کرد. ساعت هوشمند جدید این کمپانی نمایشگری خمیده و ۴.۰۱ اینچی امولد داشته و در رنگ‌های مشکی، سبز و قرمز با قیمت ۲۵۵ دلار قابل خریداری خواهد بود.

 

ایربادهای رد مجیک TWS که عملا گیمرهای خریدار موبایل گیمینگ نوبیا را هدف قرار داده، با تجهیز به سیستم نورپردازی RGB و امکان شخصی‌سازی گیره نگه‌دارنده آن روی گوش، دکمه‌های لمسی و عمر باتری ۲۰ ساعته، با قیمت حدود ۴۲ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

شبکه 5G با سرعت ۱.۵ گیگابیت بر ثانیه در ساختمان ایرانسل راه‌اندازی شد

دومین سایت نسل پنحم کشور درساختمان مرکزی ایرانسل افتتاح شد. در این سایت تست سرعت نسل پنجم تلفن همراه با حضور اصحاب رسانه صورت گرفت و ایرانسل توانست در این محیط Indoor (د

اخلی) به سرعت بیش از ۱.۵ گیگابیت بر ثانیه نیز برسد.

در هفته گذشته اولین سایت 5G با همکاری وزارت ارتباطات و ایرانسل در پژوهشگاه رونمایی شد. مدیرعامل ایرانسل در آغاز این مراسم به توجه ایرانسل برای توسعه نسل پنجم ارتباط سیار از سال‌ها پیش پرداخت و گفت:

«در شهریورماه ۹۶ اولین پایلوت تست 5G در کشور با حضور وزیر ارتباطات در مجموعه ساختمان مرکزی ایرانسل راه‌اندازی شد و یک تست اولیه انجام شد. همان روز مقدمه برنامه ریزی ایرانسل برای توسعه فناوری جدید شروع شد و در طول چند سال ایرانسل برنامه ریزی گسترده انجام داد.»

به گفته «بیژن عباسی آرند» فناوری نسل پنجم صرفا یک تغییر نسل در حوزه ارتباطات نیست و متخصصین امر سه ویژگی اصلی در تعریف فناوری نسل ۵ پیش بینی کرده‌اند که هر کدام آن راس تشکیل یک مثلث تکنولوژی است:

۱- پهنای باند زیاد که مشترک می‌تواند یک سرعت بسیار بالاتری را نسبت به نسل قبل در استفاده اینترنت به دست بیاورد و یک تجربه به مراتب بهتری را نسبت به فورجی در سرعت و ارتباط خواهند اشت

۲- قابلیت اتصال انبوه Massive Connectivity که زیرساخت لازم برای شهر و خانه هوشمند را فراهم می‌سازد.

۳- بحث پایداری بالا و تاخیر خیلی کم نیز با فایوجی به وجود خواهد آمد که در مباحثی چون سلامت از راه دور و گیم کاربرد خواهد داشت.

عباسی باور دارد که نسل ۵ تفاوت‌های جدی با نسل قبل خواهد داشت و تجربیات دنیا این مساله را ثابت می‌کند و قابلیت‌های آن در خدمت توسعه اقتصاد کشور به کار خواهد آمد: «سهم اقتصاد دیجیتال قریب به ۶.۵ درصد است و سالانه یک درصد به آن اضافه می‌شد اما با به کارگیری این فناوری، سهم اقتصاد دیجیتال بیشتر خواهد شد و شتاب سریع‌تری نیز خواهد گرفت.»

 

او ضمن تشکر از وزارت ارتباطات که پیگیری‌های لازم برای به دست آوردن به این فناوری را انجام داده اعلام کرد که ایرانسل بارها ثابت کرده در موضوعات فناورانه پیشرو بوده و قصد دارد در این مساله نیز رفتار همیشگی خود را با همکاری وزارت ارتباطات تکرار کند تا فناوری 5G را در ایران توسعه دهد.

مدیرعامل ایرانسل تاکید دارد که ایرانسل صرفا به دنبال آوردن تکنولوژی به کشور نیست: «باور داریم که این فناوری‌ها می‌تواند برای شرکت‌های دانش‌بنیان داخل کشور کمک حال باشند. همین امروز شرکتی که مودم نسل ۴ را در ایران بومی کرد؛ بومی سازی مودم نسل ۵ را آغاز کرده است و مدل‌های اولیه آن نیز امروز رونمایی خواهد شد و امیدواریم دیگر سخت‌افزارها را نیز در چرخه تولید بومی قرار دهیم.»

عباسی می‌گوید سایر موضوعات مربوط به حوزه 5G همچون اینترنت اشیا نیز توسط ایرانسل پیگیری می‌شود و این اپراتور قصد دارد به تمامی ظرفیت‌ها و زوایای نسل پنجم ارتباطی سیار بپردازد و نه فقط عرضه آن.

 

او در پاسخ به پرسش برخی کارشناسان منتقد مبنی بر اینکه چه نیازی به 5G در کشور است می‌گوید: «ما در هر روستایی که می‌رویم، اصلا از 3G راضی نیستند و به دنبال 4G هستند و مردم ما به دنبال فناوری روز دنیا هستند. ضمن اینکه 5G در صنعت ایران بسیار کاربردی خواهد بود و کارکردهای وسیع آن در مباحث مختلف باعث می‌شود که هرچه زودتر به فکر توسعه این نسل فناوری ارتباطی سیار بیفتیم.» عباسی همچنین می‌گوید که اپراتورها متعهد هستند تا پایان سال ۱۴۰۲، حداقل ۱۰ درصد مناطق کشور را به نسل جدید ارتباط سیار مجهز نمایند.

در ادامه این مراسم تست سرعت 5G توسط کارشناسان فنی این اپراتور انجام شد و آنها توانستند در حضور اهالی رسانه به سرعت بالای ۱.۵ گیگابیت بر ثانیه برسند؛ سرعتی که به گفته مدیرعامل ایرانسل در تست‌های بعدی احتمالا به دو برابر هم برسد.

تلگرام ۶.۳ منتشر شد؛ ارسال فایل تا ۲ گیگابایت و انتخاب ویدیو برای تصویر پروفایل

تلگرام آپدیت بزرگی برای پیام رسان خود منتشر کرده که قابلیت‌های جدیدی را به این اپ اضافه می‌کند. از مهم ترین این قابلیت‌ها می‌توان به انتخاب ویدیو به عنوان تصویر پروفایل و ارسال فایل‌ تا ۲ گیگابایت اشاره کرد.

پیام رسان تلگرام روز گذشته به نسخه ۶.۳ بروزرسانی شد و قابلیت‌های جدیدی را دریافت کرد. حالا سقف حجم فایل‌های ارسالی از ۱.۵ گیگابایت به ۲ گیگابایت افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این کاربران می‌توانند از فایل ویدیویی به عنوان تصویر پروفایل استفاده کنند. ویدیو پس از باز کردن پروفایل پخش شده و امکان انتخاب فریم خاص برای نمایش در چت‌ها وجود دارد.

 

 

ویرایشگر ویدیو قابلیت صاف کردن پوست چهره کاربر در فیلم‌ها و تصاویر گرفته شده با دوربین سلفی را پیدا کرده است. تا پیش از این اگر تصویر یا ویدیویی برای شما ارسال می‌شد، تلگرام تنها نوشته آن را نشان می‌داد اما در نسخه جدید تصاویر ارسالی به شکل بندانگشتی (Thumbnail) در لیست چت‌ها و نوتیفیکیشن‌ها به نمایش در می‌آیند.

 

قابلیت People Nearby بهبود پیدا کرده و حالا فاصله کاربر را با مخاطب نمایش داده و برای شروع چت استیکر پیشنهاد می‌دهد. علاوه بر این امکان Mute کردن و ارسال خودکار پیام‌های ارسالی از سوی افراد غریبه به آرشیو به وجود آمده است. برای فعال کردن این قابلیت باید به بخش حریم خصوصی تلگرام رفت.

 

قابلیت مشاهده جزئیات آمار کانال‌های با بیش از ۱۰۰۰ عضو با آپدیت ماه مارس به تلگرام اضافه شد، حال این قابلیت برای کانال‌ها و گروه‌های با بیش از ۵۰۰ عضو در دسترس قرار گرفته است. تلگرام می‌گوید این قابلیت در آینده برای گروه‌هایی با ۱۰۰ عضو نیز فعال خواهد شد.

پخش کننده موزیک در نسخه اندروید تغییر کرده و دکمه‌های جدید و لیست آهنگ بازشونده به آن اضافه شده است. همچنین در ویرایشگر ویدیو می‌توان ویدیوها را کراپ کرد یا چرخاند. نسخه دسکتاپ تلگرام نیز حالا مثل اپ موبایل از چند اکانت پشتیبانی می‌کند.

اولین ایربگ مخصوص سرنشینان صندلی عقب؛ نوآوری تازه مرسدس بنز S کلاس جدید

 

دوم سپتامبر امسال (12 شهریورماه) جهان خودرو شاهد یک اتفاق بسیار مهم خواهد بود. در این روز کمپانی مرسدس بنز از نسل جدید گل سر سبد محصولات خود یعنی S کلاس پرده‌برداری خواهد کرد. این نسل پس از هفت سال جایگزین نسل ششم شده و کد W223 را روی اتاق خود خواهد داشت.

اشتوتگارتی‌ها برای استقبال از این خودرو، اخیرا کمپین تبلیغاتی بزرگی را به راه انداخته و هر از چند گاهی با انتشار برخی ویژگی‌های S کلاس W223 توجه رسانه‌ها را به آن جلب می‌کنند.

 

در تازه‌ترین تیزری که از نسل آتی S کلاس منتشر شده، مرسدس بنز به ایربگ‌های این سدان پرچمدار پرداخته است. به گفته اشتوتگارتی‌ها S کلاس W223 اولین اتومبیلی خواهد بود که در تصادف‌ها با ایربگ از سرنشینان عقب خود محافظت می‌کند. مثل ایربگ‌های جلو، ایربگ‌های مخصوص سرنشینان عقب در برخوردهای روبرو باز شده و از شدت صدمات وارده به آنها می‌کاهد.

 

 

به غیر از این S کلاس، از سامانه جدید Pre-Safe Impulse Side مرسدس بنز نیز سود خواهد برد. وقتی که خطر برخورد و تصادف حتمی تشخیص داده شود، این سامانه در همکاری با سیستم تعلیق E-Active Body Control ارتفاع خودرو را افزایش می‌دهد. در کنار افزایش ارتفاع خودرو، صندلی‌های جلو نیز سرنشینان خود را به سمت مرکز اتاق جابجا می‌کنند.

پیش از این مرسدس بنز با انتشار قسمت نخست از کمپین Meet the S-Class DIGITAL به سیستم اینفوتینمنت پیشرفته اختصاصی (MBUX) و نمایشگرهای متعدد S کلاس 2021 پرداخته بود. همانطور که در مطلب مربوطه اشاره کردیم، این سدان فول‌سایز دارای 5 نمایشگر داخلی، 320 گیگابایت SSD و رم 16 گیگابایتی خواهد بود.

 

اگر چه تا زمان رونمایی از نسل جدید مرسدس بنز S کلاس چند هفته دیگر باقی مانده، اما تصاویر جاسوسی متعددی از این خودروی پرچمدار آلمانی منتشر شده است. بر اساس این تصاویر می‌توان گفت که S کلاس W223 از آن استایل زیبا و باوقار نسل کنونی فاصله گرفته و چهره عبوس‌تری به خود خواهد گرفت.

دستور تهیه خورشت مرغ ترش

مواد لازم برای مرغ ترش :

 

 مرغ  4 تکه
 گردوی خرد شده  200 گرم
 سبزی معطر خرد شده  300 گرم
 رب انار  3-4 قاشق غذاخوری
 پیاز 1 عدد بزرگ
 سیر  3-4 حبه
 نمک و فلفل و زردچوبه  به مقدار لازم
 آبغوره یا آب نارنج به مقدار لازم

 

طرز تهیه مرغ ترش :

 

برای پخت مرغ ترش، ابتدا سبزی های پاک شده را بشویید و اجازه بدهید آب آن برود و خرد کنید، سبزی ها نه زیاد ریز باشند و نه خیلی درشت.

 

مرغ ها را با یک پیاز و نمک و فلفل و زردچوبه، مزه دار کنید و کنار بگذارید.

 

پیاز را ریز خرد کنید و در روغن تفت بدهید، سیر را رنده کنید و با پیاز سرخ کنید، سبزی های خرد شده را به آن اضافه کنید و تفت بدهید. بعد اینکه کمی سرخ شدند رب انار را به آن اضافه کنید و نمک و زردچوبه و فلفل و گردوی خرد شده به آن اضافه کنید و کنار بگذارید.

 

مرغ های مزه دار شده را با کمی روغن سرخ کنید خیلی سرخ نکنید که مرغ ها خشک شوند. سپس آن ها را داخل تابه ای بچینید و سبزی ها را لابه لای مرغ ها بریزید و مقداری آب جوش به آن اضافه کنید تا حدی که دوست دارید و زیر شعله را زیاد کنید زمانی که جوشید آن را کم کنید و مرغ با سس آن به خوبی بپزد.

 

میزان آب خورش به سلیقه ی شما بستگی دارد. مرغ ترش را با کته میل کنید و از خوردن آن لذت ببریزد.

 

 

نکاتی برای تهیه ی مرغ ترش :

 

 برای طرز تهیه مرغ ترش می توانید از رب آلوچه هم استفاده کنید.

 

 در بعضی از مناطق از مقداری لپه برای تهیه ی مرغ ترش استفاده می کنند. این سلیقه ای است می توانید آن را حذف کنید.

 

 برای خوشمزه شدن مرغ ترش می توانید از دانه های انار هم استفاده کنید.

 

 سبزی مناسب برای مرغ ترش: تره، جعفری، گشنیز، نعنا،ریحان و چیچاق است مقدار سبزی ها باید برابر باشد فقط چیچاق باید خیلی کم باشد زیرا عطر آن زیاد است و سبب تلخ شدن مرغ ترش می شود. اگر سبزی محلی شمالی را نداشتید می توانید از سبزی های معطر مانند مرزه، گشنیز، جعفری، نعنا، ریحان، ترخان و مقداری تره استفاده کنید.

 

 اگر مزه ی مرغ ترش را ترش دوست داشتید، از آب نارنج یا آبغوره به عنوان چاشنی استفاده کنید.

مشخصات گلکسی نوت ۲۰ فاش شد؛ تفاوت قابل توجه با مدل اولترا

دو روز قبل وب سایت آلمانی WinFuture مشخصات کامل گلکسی نوت ۲۰ اولترا را منتشر کرد. حال این سایت مشخصات گلکسی نوت ۲۰ را هم منتشر کرده که مقایسه آن با مدل اولترا تفاوت‌های چشمگیری را آشکار می‌کند.

مهم ترین تفاوت بین گلکسی نوت ۲۰ و مدل اولترا به نمایشگر باز می‌گردد. مدل پایه نمایشگر ۶.۷ اینچی دارد که رزولوشن 1080p با ریفرش ریت ۶۰ هرتز را به ارمغان می‌آورد. با استناد به سایت آلمانی، گلکسی نوت ۲۰ اولترا نمایشگر ۶.۹ اینچی با رزولوشن ۳۲۰۰ در ۱۴۴۰ پیکسل و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز (همانند گلکسی S20) را خواهد داشت.

 

گلکسی نوت ۲۰ همچنین از سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی مدل اولترا بی بهره بوده و در پنل پشتی آن دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی عریض و فوق عریض و یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی تله فوتو تعبیه شده‌اند. نکته امیدوارکننده اینکه از قابلیت فیلمبرداری 8K و بزرگنمایی ۳۰ برابری (۵۰ برابری در مدل اولترا ) برخوردار است.

حتی قلم S Pen نیز در مدل پایه ضعیف تر شده و آن طور که سایت آلمانی گزارش می‌کند، نرخ پاسخ دهی آن ۲۶ میلی ثانیه خواهد بود که تفاوت زیادی با قلم دیجیتال بهبودیافته مدل اولترا با نرخ پاسخ دهی ۹ میلی ثانیه دارد.

 

گلکسی نوت ۲۰ از باتری ۴۳۰۰ میلی آمپر ساعتی با قابلیت شارژ معکوس، حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی بدون امکان ارتقا و رم ۸ گیگابایتی بهره می‌برد. احتمالاً چیپست این مدل مثل نوت ۲۰ اولترا اگزینوس ۹۹۰ یا اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس خواهد بود، اما همانطور که ملاحظه کردید مدل اولترا برتری محسوسی دارد.

سامسونگ ۱۵ مرداد به طور رسمی از سری نوت ۲۰ رونمایی می‌کند.

 

 

 

تصاویر واقعی گوشی گلکسی نوت ۲۰ اولترا منتشر شد

ناسا بالنی به اندازه استادیوم فوتبال را برای مطالعه کیهان به لبه فضا می‌فرستد

ناسا قصد دارد یک بالن عظیم الجثه مجهز به تلسکوپ را به لایه استراتوسفر جو زمین ارسال کرده و از آن برای مطالعه فضای اطراف زمین استفاده کند. این بالن که ابعادی برابر با یک استادیوم فوتبال دارد، تلسکوپ یاد شده به طول ۲.۵ متر را به لبه فضا حمل خواهد کرد.

آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا (JPL) می‌گوید تلسکوپ ASTHROS حدوداً سه هفته به کمک جریان‌های بادی بر فراز جنوبگان (قاره‌ای در قطب جنوب) پرواز خواهد کرد. این تلسکوپ با پرواز در ارتفاع تقریباً ۴۰ کیلومتری از سطح زمین، محدوده فروسرخ دور (FIR) را مطالعه خواهد کرد.

تیم ناسا به تازگی ساخت تلسکوپ، تجهیزات علمی و همچنین سیستم‌های خنک کننده و الکترونیکی آن را به اتمام رسانده است. آزمایش تلسکوپ از ماه آینده آغاز می‌شود تا از عملکرد صحیح همه اجزا اطمینان حاصل شود.

 

محققان با استفاده از تلسکوپ ASTHROS حرکت و سرعت گازهای اطراف ستاره‌های تازه متولد شده در کهکشان راه شیری را مطالعه خواهند کرد. این تلسکوپ همچنین در اتفاقی که برای اولین بار رخ می‌دهد، وجود دو نوع یون نیتروژن را شناسایی و از آن‌ها نقشه برداری خواهد کرد.

برای فرستادن این تلسکوپ به فضا به بالن بسیار بزرگی نیاز بوده است. به همین دلیل ناسا از بالنی استفاده کرده که عرض آن در حالت کاملاً پر به ۱۵۰ متر می‌رسد. تلسکوپ و تجهیزات عملی در محفظه‌ای که زیر بالن تعبیه شده قرار خواهند گرفت.

«Jose Siles»، مدیر پروژه ASTHROS از آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا می‌گوید:

«مأموریت‌هایی مثل ASTHROS که با بالن انجام می‌شوند، ریسک بالاتری نسبت به مأموریت‌های فضایی داشته ولی دستاوردهای بالاتری را به ارمغان می‌آورند. ما با ASTHROS می‌خواهیم رصدهای اخترفیزیکی را انجام دهیم که هرگز در گذشته انجام نشده‌اند. این مأموریت با آزمایش فناوری‌های جدید و فراهم کردن زمینه برای آموزش نسل بعد مهندسان و محققان، مسیر را برای مأموریت‌های فضایی آینده هموار می‌کند.»

ناسا می‌گوید تلسکوپ ASTHROS دسامبر سال ۲۰۲۳ (آذر ۱۴۰۲) به فضا خواهد رفت اما احتمال تغییر تاریخ در سال‌های آینده وجود دارد.